Mélyponton a forint és a magyar gazdaság – új podcast az Economxon!
2024. október 30. szerda, 17:26
2024. október 30. szerda, 17:26
Közel kétéves forintmélypont, technikai recesszióban lévő gazdaság, ezeket a híreket járta körbe az Economx új gazdasági podcastja, a Bázispont első adása. Az adás napján 408 felett is járt az euró-forint árfolyama, az Economx újságírója Sarkadi-Illyés Csaba, és vezető elemzője, Sárosi Viktor a látványos forintgyengülés okait vették végig, majd rátértek a várakozásokat jóval alulmúló GDP adat értékelésére.
A műsorban elhangzottak szerint a magyar gazdaság remélhetőleg túl van a mélyponton, s van is honnan felzárkózni, hiszen az Európai Unió tagországai között eléggé a vert mezőnyben szerénykedik.
A tervezett 3-6 százalékos jövő évi növekedéshez persze elengedhetetlen lenne valamilyen gazdaságösztönzés, de ilyen szempontból a jegybank mozgástere elég szűk, valamint a költségvetés sem költekezhet ki túlságosan, ha a kormány tartani akarja a hiánycélt, egyszóval törékeny az egyensúly, a forint pedig minden rossz hírre szenzitíven reagál.
Az adásból kiderül továbbá:
A Salesminds Podcast legújabb adásának Bozsó Tamás volt a vendége. Végvári Tibor műsorvezető a hajbeültetések specialistájával beszélgetett egyebek mellett törökországi tapasztalatokról, orvosi csapatról, marketingről.
Az Economx Exclusive podcastsorozat legújabb részében Pogátsa Zoltán Bálint Attilával, a Raiffeisen Bank private banking igazgatójával beszélgetett többek között portfólióépítésről, geopolitikáról, az euró bevezetéséről és vagyonkezelésről.