A holland KPN Telecom NV bejelentette, hogy a kedvezőtlen piaci körülmények miatt visszafogja a következő két-három évre vonatkozó, évi 10-15 százalékos bevételnövelést előirányzó célkitűzését. A Reuters által idézett elemzők szerint a nyugat-európai távközlési szektor gyors növekedése már a múlté. A KPN, valamint riválisai számára - a befektetői érdeklődés fenntartása, valamint a felhalmozott adósságok törlesztése érdekében - ma már a pénzügyi hatékonyság növelése került előtérbe. A cég az elmúlt években összesen 22 milliárd euró adósságot halmozott fel. A vállalatvezetés már belekezdett az átalakítási programba, amelynek keretében alkalmazottainak létszámát az elmúlt év végi 45 ezer főről 4800 fővel csökkenti. A KPN-részvények a hír hatására tovább gyengültek; a mostani, 5,37 eurós árfolyam alig 30 százaléka az ez év januárjában regisztrált csúcsértéknek.
(NAPI)
