Tömjük magunkba a gyógyszereket - figyelmeztet a WHO
Összességében túl sok antibiotikumot használunk és gyakran nem is megfelelően, ami rezisztens baktériumtörzsek kialakuláshoz vezet. A legkevesebbet és legtöbbet fogyasztó európai országok fogyasztása között négyszeres a különbség - hívja fel a figyelmet az egészségügyi világszervezet, a WHO legújabb kutatása, amit a The Lancet című folyóiratban publikáltak.



