BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

antibiotikum

11.
19.
13:24

Gyógyszerek miatt kongatják a vészharangot - ez mindenkit érint

Európában és hazánkban is az antibiotikum rezisztencia jelenti az egyik legnagyobb betegbiztonsági kockázatot. A túlzott antibiotikum használat (benne a lakossági felhasználással) ugyanis oda vezetett, hogy gyógyszereknek ellenálló baktériumok jelentek, ezért a gyakran alkalmazott gyógyszerek sokszor már hatástalanok - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Népegészségügyi Központ.

Szerző(k):
Domokos Erika
03.
27.
21:18

Közeleg az antibiotikum-válság

Az antibiotikum-felhasználás 65 százalékkal nőtt világszerte 2000 és 2015 között annak ellenére, hogy az antibiotikum-rezisztencia, vagyis a gyógyszerekkel szemben ellenálló úgynevezett szuperbaktériumok terjedése globális egészségügyi válsággal fenyeget - derült ki az amerikai tudományos akadémia folyóiratában (PNAS) közölt tanulmányból, amelynek szerzői 76 országot vizsgálva készítették el a globális antibiotikum-felhasználás eddigi legátfogóbb elemzését.

Szerző(k):
Szász Péter