BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

amerika

02.
13.
12:28

A Pentagon az amerikai hadseregnek parancsot adott az ukrajnai kivonulásra az orosz fenyegetés miatt

Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter elrendelte, hogy a tavaly Ukrajnába telepített amerikai katonák hagyják el az országot, és Európában máshova települjenek át. Az új menetparancsot akkor adták ki, amikor a becslések szerint mintegy 100 ezer, fejlett fegyverekkel felszerelt orosz katona áll Ukrajna keleti határán és a Moszkva szövetségesének számító Fehéroroszországgal közös északi határon.

Szerző(k):
Szabó Dániel