Kiderült a techcégek titka: melyik gyűjti a legtöbb adatot a felhasználókról?
A Google gyűjti össze a legtöbb információt felhasználóiról, többet mint a Facebook, a Twitter, az Amazon és az Apple - idézi a hwsw.hu az Atlas VPN elemzését.
Kiderült a techcégek titka: melyik gyűjti a legtöbb adatot a felhasználókról?
A Google gyűjti össze a legtöbb információt felhasználóiról, többet mint a Facebook, a Twitter, az Amazon és az Apple - idézi a hwsw.hu az Atlas VPN elemzését.
Zajlik a streaming háború, a Netflix bajait mindenki megérzi
Nehéz időszakot él meg a világ vezető videóstreaming platformja, az egyre inkább romló eredmények és a trónkövetelők sikerei miatt komoly változtatások érkeznek, melyek plusz költségekkel járhatnak az előfizetőknek. Összefoglaló a szolgáltatók helyzetéről, valamint arról, hogy a jövőben mégis mire számíthat a Netflix közönsége.
Kiderültek a techóriások titkai, átláthatóbbá válhatnak a bevételeik
Az amerikai technológiai nagyvállalatok éves összbevétele tavaly elérte az 1,4 trillió dollárt, de azt nem lehet tudni, hogy pontosan melyik termékükből és szolgáltatásukból mekkora összeg folyt be. Az Alphabet, az Amazon, az Apple, a Meta és a Microsoft titkolózása azonban hamarosan véget érhet, hiszen a jogalkotók és a befektetők részéről is egyre nagyobb az átláthatóság iránti igény - írja az Economist.
A koronavírus kitermelte a következő évtized sztárszakmáját
Csak a gyógyszeriparban és az orvosi gyártóiparban több mint 120 000 új munkakör jöhet létre, mivel a világjárvány felgyorsítja a mesterséges intelligencia (MI) irányába történő elmozdulást. Hogy csökkentse a digitális és adatokkal foglalkozó szakemberek iránti hiányt az egészségügyben, az EU innovációs szervezete szponzorokat keres a kétmillió eurós alaphoz, hogy segítse az új munkaerő toborzását, a meglévő szakemberek továbbképzését és hogy vonzóbbá tegye az egészségügyi ágazatot a frissdiplomások számára.
Van cég, amelyik 5 százalékos inflációs pótlékot számol fel
Tűzzel harcolva a tűz ellen az inflációra és a megugró üzemanyagárakra hivatkozva (amelyek egyébként pont erősítik az inflációt) bevezet egy 5 százalékos inflációs pluszköltséget a rendeléseknél az Amazon. Más kérdés, hogy ez a drágító tétel csak tovább gyorsíthatja a pénzromlást.