Bekövetkezett, odalett a tavaszi csoda
Tovább folytatódott kedden az európai államkötvények kálváriája. A nagy tavaszi emelkedést teljesen letörölte az áresés, idén már veszteségben ülnek a befektetők
Bekövetkezett, odalett a tavaszi csoda
Tovább folytatódott kedden az európai államkötvények kálváriája. A nagy tavaszi emelkedést teljesen letörölte az áresés, idén már veszteségben ülnek a befektetők
Bottal se nyúlnánk hozzá, mégis venni kell
Az elmúlt hetekben komoly eladási hullám bontakozott ki az európai államkötvények piacán. Az esést elég ellentétesen ítélik meg a szakértők, van aki óva int a bevásárlástól, van olyan is, aki szerint most jött el az igazi vételek ideje.
Magasabb hozammal vitték el a magyar kötvényeket
Hozamemelkedéssel értékesítette a csütörtöki aukción piacra vitt 3, 5 és 10 éves kötvényeket az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) a meghirdetettnél 50 százalékkal magasabb összegben.
Egyre többen vesznek állampapírt
A lakossági állampapír-állomány 110 milliárd forinttal bővült márciusban, amire eddig nem volt példa - írja a Magyar Hírlap szerdai számában.
Nagy lehet a baj, már Amerika is fertőzött
Az amerikai kötvénypiac az elmúlt két hónap legnagyobb eladási hullámát élte át tegnap. A jelek szerint az európai eladási hullám megfertőzte Amerikát is, a hozamok idei csúcsukra ugrottak.