A költségvetési hiányról vall az NGM
Kedden nemcsak a választások miatt lesznek izgalmak belföldön.
A költségvetési hiányról vall az NGM
Kedden nemcsak a választások miatt lesznek izgalmak belföldön.
Sokkal tartoznak a közintézmények
Az államháztartás központi alrendszerébe tartozó költségvetési szervek lejárt tartozásállománya 2014. január végére 0,9 milliárd forinttal 89,8 milliárd forintra nőtt. A szállítókkal-szolgáltatókkal szemben fennálló tartozás 75,6 milliárd forintra rúg - derül ki a Magyar Államkincstár honlapjára felkerült adatokból.
Románia akár holnap bevezethetné az eurót
Románia holnap is bevezethetné az eurót, mert teljesítette a konvergencia-kritériumokat, de a gazdaság versenyképessége még nem teszi lehetővé az euróövezeti csatlakozást - jelentette ki Victor Ponta román kormányfő.
Megcsapolta a kormány a tartalékot - találja ki, mire mennek a milliárdok!
A kormány a mai nappal újabb 7,5 milliárd forintot vett ki a költségvetés általános tartalékából: jut pénz sportcsarnokra, bányászati hivatalnak, iskolafejlesztésre, a miniszterelnökség beruházásaira. A tartalékból idén már 13 milliárd forintot költött a kormány, ám a fennmaradó keret így is eléri a csillagászati 99,7 milliárd forintot.
Durva hiánnyal jött elő az NGM
Vaskos, 75,4 milliárd forintos hiánnyal kezdte az évet januárban az államháztartás, annak ellenére, hogy az első hónap a jelentős adóbevételek miatt hasonló nagyságrendű szufficitnek kellene lennie. Az uniós projekteken és az önkormányzatok finanszírozásán, vagyis a kiadási oldalon csúszott meg a január.