BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

állam

07.
30.
11:48

Ami pénzt nem az állam fizet ki, az a Google-nél és a Facebooknál landol

Hárompólusúvá vált a magyarországi médiapiac a bevételek eloszlása alapján 2018-ban, a trend idén folytatódik. A médiaköltések legnagyobb része kvázi egyetlen piaci szereplőnél koncentrálódik, a kormányközeli médiumokat összefogó Közép-Európai Sajtó és Média Alapítványnál. A második legnagyobb bevételt az olyan globális szereplők teszik el, mint a Facebook és a Google. A harmadik piaci tömb pedig a hagyományos független kiadóké, ügynökségeké - az utóbbiak azzal szembesülnek, hogy sokan vannak az eszkimók, de egyre kevesebb a fóka.

Szerző(k):
Szabó Dániel
07.
27.
13:36

Változhatnak az állami földek értékesítésének feltételei - ősszel jöhet a törvénymódosítás

Új feltételekkel folytatódhat a Földet a gazdáknak! program: a tervek szerint csak a tízhektáros birtokméretet meghaladó területeket lenne kötelező árverésre bocsátani - tudta meg a Magyar Nemzet. A lap szerint a szükséges törvénymódosítások ősszel kerülhetnek az Országgyűlés elé, várhatóan az Európai Bizottsággal folytatott egyeztetések lezárását követően.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna