Új orosz alapba
száll be az EBRD
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) bejelentette, hogy 50 millió dollárt fektet abba az új kockázati alapba, amely Oroszországban és Ukrajnában tevékenykedő középvállalatokban tervez tulajdonrészesedéseket szerezni. A Baring Vostok Private Equity Fund teljes tőkéje a londoni bank várakozása szerint - elsősorban amerikai és európai magánbefektetők beszállásával - jövő szeptemberben már mintegy 250 millió dollár lesz, és elsősorban az olaj- és gáziparra, a távközlésre, a csúcstechnológiára, a fakitermelésre, valamint a fogyasztói cikkek gyártására kíván összpontosítani. Az alapot a moszkvai Baring Vostok Capital Partners kezeli, amely a First NIS Regional Funds működtetője. Az utóbbit, mint a Dow
Jones emlékeztet, még 1994-ben hozták létre, és az egyik első Oroszországban befektető alap volt, egyebek között beszállt az azóta a távközlési szektorban a vezető szereplők között jegyzett Vimpelcomba és a Golden Telecomba.
(NAPI)