BUX 138758.97 -0,53 %
OTP 44900 -0,04 %
header

akvizició

12.
19.
07:15

A Matáv ígérte a legtöbbet a MakTelért

Macedón kormányzati forrásokból kiderült, hogy a szkopjei nemzeti telekomcég 51 százalékáért a Matáv vezette konzorcium ajánlotta a legnagyobb összeget, a következő két évben esedékes fejlesztési beruházásokkal együtt 618,2 millió eurót. Ez 10 millióval több, mint a görög OTE ajánlata. (A hétfői első gyorshír csak az azonnali vételárról szólt, így az OTE-nak kedvezett.) A harmadik pályázó, a szlovén telekomtársaság a hírek szerint érvénytelen ajánlatot adott be. A macedón kormány döntése csütörtökön várható. Cikkünk a mai NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Ádám Viktor
12.
11.
23:59

Az RWE a dél-afrikai Sasolnek adta el a Condeát

Az RWE AG 1,295 milliárd euró készpénz ellenében eladta a Condea nevű vegyipari érdekeltségét a dél-afrikai Sasol Ltd.-nek - jelentette be tegnap a német közüzemi csoport. Dietmar Kuhnt elnök az erről kiadott közleményben a Dow Jones szerint megerősítette, hogy a legnagyobb német áramszolgáltató tevékenységét egyre inkább az energetikai és a közüzemi tevékenységre kívánja koncentrálni. Az RWE több hónappal ezelőtt jelentette be szándékát, hogy meg kíván válni a Németország mellett az Egyesült Államokban, Olaszországban, Hollandiában és Kínában is termelő Cordeától, amely a legutóbbi pénzügyi évet 2,6 milliárd euró árbevétellel zárta. Az RWE hasonló sorsot szán a kőolaj-finomító érdekeltségeinek. A Sasol-üzletet a cég felügyelőbizottságának és az illetékes versenyhivatalnak még jóvá kell hagynia. A Sasol Ltd. a Condea megvételével első ízben lép az európai piacra - emeli ki a Reuters -, a vételt részben saját készpénzállományából, részben külföldi bankhitelből finanszírozza. A nemzetközi piaci pozíció erősítése érdekében - főként az alfaolefinek, oldószerek és polimerek gyártása és értékesítése terén - a növekedési stratégiát a közeljövőben vegyesvállalati és kooperációs megállapodásokkal is alá kívánják támasztani. (NAPI)

Szerző(k):
Sebő Gábor