BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

akvizició

11.
29.
10:45

Az Interbrew Szlovéniában is erősít

A belga Interbrew söripari csoport 10 évre szóló stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a szlovéniai Pivovarna Union söripari céggel, egyúttal közzétette a Pivovarna teljes felvásárlását célzó ajánlatát. A Pivovarna az Interbrewtól átveszi több sörmárka - többek között a Stella Artois és a Labatt - gyártási licencét, és ezek értékesítésére a szomszédos Ausztriában és Olaszországban is 10 évre szóló koncessziót kap. A Pivovarna két leányvállalata, a Zagrebacka Pivovara és a Trebjesa a horvát, illetve a montenegrói piacon szerez jogot a szlovéniai cég birtokában lévő sörmárkák gyártására és értékesítésére.

Szerző(k):
Sebő Gábor
11.
27.
23:59

Az SAS megveszi a Braathens légitársaságot

A Scandinavian Airlines Systems légitársaság (SAS) tegnap bejelentette, hogy a Braganza, a Bramora és a KLM cégektől részvényenként 27 norvég koronáért megveszi a norvég Braathens légitársaság többségi tulajdonhányadát. A legnagyobb norvég légitársaság részvényeiért az SAS által májusban ajánlott 35 koronát a tulajdonosok még elutasították, ám a recesszió következtében a Braathens piaci értéke mára 1,1 milliárdról 869 millió koronára (96,1 millió dollár) olvadt. A Braathens családhoz kapcsolódó Braganza és Bramora holdingoknak együttesen 38,8 százaléknyi, a holland KLM légitársaságnak 30 százaléknyi részvény van a birtokában. Az SAS a bizonytalan piaci kilátások ellenére a régión belüli pozícióinak erősítésén fáradozik és több ízben jelezte, hogy a Finnair és a lengyel LOT megvétele is komolyan foglalkoztatja. A cég vezetése az idén 156-209 millió euró veszteséget vár; ebből közel 40 milliót tesz ki a dán Maersk Air légitársasággal kialakított árkartell miatt kirótt brüsszeli bírság. A SAS részvényei ma a négy hónappal korábbi szint felét sem érik el; év végéig a 31 ezer alkalmazott 11 százalékát építik le.

Szerző(k):
Sebő Gábor
11.
08.
06:59

Az OTP megveheti az IRB-t - tízmilliárd forintos magyar akvizíció Szlovákiában

Csaknem egy évtizeddel a privatizáció kezdete után a magyar bankszektor legerősebb szereplője, az OTP Bank kilép a nemzetközi porondra. A szlovák kormány – noha maga az OTP még nem kapott hivatalos értesítést a döntésről – jóváhagyta az ötödik legnagyobb szlovák bank, az IRB eladását a magyar banknak, amely a vállalt tőkeemeléssel együtt 2003 végéig mintegy 10 milliárd forintot fordít az új szerzeményre. Az akvizícióval – ha a négyféle hatósági jóváhagyás is megérkezik – az OTP-csoport mérlegfőöszege 7 százalékkal nőhet. Cikkünk a mai NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx