BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

akvizició

11.
07.
23:59

Az OTP Bank átlépi a határt

Csaknem egy évtizeddel a privatizáció kezdete után a magyar bankszektor legerősebb szereplője, az OTP Bank kilép a nemzetközi porondra. A szlovák kormány - noha maga az OTP még nem kapott hivatalos értesítést a döntésről - jóváhagyta az ötödik legnagyobb szlovák bank, az IRB eladását a magyar banknak, amely a vállalt tőkeemeléssel együtt 2003 végéig mintegy 10 milliárd forintot fordít az új szerzeményre. Az akvizícióval - ha a négyféle hatósági jóváhagyás is megérkezik - az OTP-csoport mérlegfőöszege 7 százalékkal nőhet.

Szerző(k):
Korányi Tamás G.
Sidó Zoltán ,
11.
07.
23:59

A brit LNM Group vette meg a román Sidexet

A román kormány a brit LNM Group acélipari csoportnak adta el a Sidex SA acélmű 90 százalékos részvénycsomagját. Bukarestben nem hozták nyilvánosságra a legnagyobb kelet-európai fémlemezgyártó értékesítésének részleteit, de a Financial Times úgy értesült, hogy az LNM 60-70 millió dollárt fizet készpénzben, majd 100 millió dolláros tőkeemelést hajt végre, az üzem korszerűsítésére pedig tíz éven belül összesen 351 millió dollárnyi beruházásra vállalt kötelezettséget. A román kormány a privatizációt megelőzően adósságcsere keretében a vállalat mérlegét megtisztította a követelésektől. A beruházáshoz importált berendezések és nyersanyagok vám- és forgalmiadó-mentességet élveznek, s a cég öt évig mentesül a társasági adó alól. (NAPI)

Szerző(k):
Sebő Gábor