BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az SAS megveszi a Braathens légitársaságot

2001. november 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Scandinavian Airlines Systems légitársaság (SAS) tegnap bejelentette, hogy a Braganza, a Bramora és a KLM cégektől részvényenként 27 norvég koronáért megveszi a norvég Braathens légitársaság többségi tulajdonhányadát. A legnagyobb norvég légitársaság részvényeiért az SAS által májusban ajánlott 35 koronát a tulajdonosok még elutasították, ám a recesszió következtében a Braathens piaci értéke mára 1,1 milliárdról 869 millió koronára (96,1 millió dollár) olvadt. A Braathens családhoz kapcsolódó Braganza és Bramora holdingoknak együttesen 38,8 százaléknyi, a holland KLM légitársaságnak 30 százaléknyi részvény van a birtokában. Az SAS a bizonytalan piaci kilátások ellenére a régión belüli pozícióinak erősítésén fáradozik és több ízben jelezte, hogy a Finnair és a lengyel LOT megvétele is komolyan foglalkoztatja. A cég vezetése az idén 156-209 millió euró veszteséget vár; ebből közel 40 milliót tesz ki a dán Maersk Air légitársasággal kialakított árkartell miatt kirótt brüsszeli bírság. A SAS részvényei ma a négy hónappal korábbi szint felét sem érik el; év végéig a 31 ezer alkalmazott 11 százalékát építik le.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet