Sorban álltak a kínai befektetők a magyar devizakötvényekért
Lezárult a magyar állam újabb devizakötvény kibocsátása, ezúttal Kínában. Átszámítva közel 240 milliárd forinttal növeltük az államadósságunkat.
Sorban álltak a kínai befektetők a magyar devizakötvényekért
Lezárult a magyar állam újabb devizakötvény kibocsátása, ezúttal Kínában. Átszámítva közel 240 milliárd forinttal növeltük az államadósságunkat.
Kínában adósodik el tovább Magyarország: jön az újabb kötvénykibocsátás
Három- és ötéves futamidőre bocsát ki jüankötvényeket az Államadósság Kezelő Központ. Kedden derülnek ki a további részletek.
Szépen hozott a konyhára, hogy magas szintről szóltak be Orbán Viktornak
Elmarad az uborkaszezon: már 101 ezer pont felett a BUX, az OTP vezérigazgatója szerint pedig elég volt a kiszámíthatatlan hazai gazdaságpolitikából – ez az Economx heti pénz- és tőkepiaci összefoglalója.
Kínában bocsát ki kötvényt a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.
Sokan hátat fordítottak az államnak, nem véletlenül
2025 első felében jelentősen csökkent a lakossági állampapír-befektetők száma, különösen a prémium kamatot fizető papírokból való tömeges kiszállás miatt. Bár nominális értéken nőtt az állomány, piaci alapon már tőkekiáramlás figyelhető meg, főként a tehetősebb befektetők fordultak más eszközök, például befektetési alapok és külföldi részvények felé.