BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

ákk

03.
21.
07:01

Nem egészen az történt az állampapírokkal, amire mindenki számított

Február közepéig a prémium állampapírokban tartott megtakarításoknak csak töredéke áramlott ki az OTP Bank adatai szerint. A tulajdonosok túlnyomó többsége a kamatkifizetések után is megtartotta állampapírját, vagy újra befektette az összeget. Nincs időkényszer, nem kell azonnal dönteni és mindenképpen érdemes alaposan megfontolni minden lehetőséget.

Szerző(k):
Horváth Balázs
02.
25.
06:46

Jön a pénzeső: ön már tudja mit kezd vele?

Több száz milliárd forintnyi hozam mozdul meg, fontos döntés előtt állnak az állampapír-tulajdonosok. Maradnak vagy más befektetések után néznek? „Azt gondolom, ha a február-márciusi ezer milliárdos hozamkifizetés és lejárat minimum 50 százaléka felett diszponáló nagyobb megtakarítók felé nem rukkol elő az állam valamivel, elindulhatnak az eszközosztály-váltások” – mondta Karagich István, a Blochamps Capital ügyvezetője az Economxnak.

Szerző(k):
Horváth Balázs
02.
20.
19:08

Fürdünk a pénzesőben, de már új BMÁP-sorozatokkal jött ki az ÁKK

Jönnek az új BMÁP-sorozatok, az első kamatperiódusban több mint 7 százalékos kamattal és közel másfél százalékos kamatprémiummal, miután lezárja a 2028/P és 2029/N sorozatú Bónusz Magyar Állampapírok értékesítését az Államadósság Kezelő Központ. Közben a januári bemelegítés után a következő napokban még inkább felpörögnek a Prémium Magyar Állampapír kifizetések.

Szerző(k):
Economx