BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

adó

11.
05.
11:51

Annyira gyenge a forint, hogy előbb-utóbb emelni kell az üzemanyagok jövedéki adóját

A rekordmagas üzemanyagárak miatt sokan követelik a magyar kormánytól, hogy csökkentse a benzin és a gázolaj jövedéki adóját. Furcsa módon a kabinet sem védekezik azzal, hogy ebben nincs mozgástere, sőt most annyira gyenge a forint hogy nem csökkenteni, hanem éppen hogy emelni kell az adó mértékét, hacsak nem szeretnének hasonló helyzetet teremteni, mint a cigaretta esetében.

Szerző(k):
Szász Péter