BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

acélipar

12.
04.
00:00

Alig van már folyamatosan működő kohó Romániában

Több termék gyártását leállítja és előreláthatóan december végéig minden alkalmazottat heti két napra fizetés nélküli szabadságra küld a Mittal Romániában, hogy a megrendelések csökkenése miatt keletkező veszteségeit enyhítse − jelentette be a napokban a vállalat vezetése. A dolgozók hallani sem akarnak a kényszerszabadságról, ha az bérelvonással jár − reagált az érdekképviselet. Az elmúlt időszakban világszerte drasztikusan zuhant az acélipari termékek iránti kereslet, a tonnánkénti ár közben 70 dollárral esett és jelentős javulást 2013-ban sem remélhet az ágazat − indokolta a megszorításokat Bruno Ribo, a Romániában piacvezető Arcelor Mittal Galati vezérigazgatója. Az ország legnagyobb acélművének öt kohójából csak egy üzemel, a kedvező feltételű végkielégítések nyomán 700 már felmondott. A Mittal 2001-ben vette meg a román államtól az akkor még 27 ezer főt foglalkoztató, közel napi egymillió dollár veszteséget termelő galati acélvállalatot. Az átszervezés után a cég 4,5 millió tonna acélterméket exportált, évi több száz millió dolláros profittal. A válság kirobbanása után a gyártás 1,6 millió tonnára mérséklődött, az alkalmazottak száma nyolcezerre csökkent.

Szerző(k):
Túrós-Bense Levente
11.
27.
14:22

Megmentenék a közveszélyes acélművet

Gyárfoglalással, útlezárásokkal tiltakoznak a legnagyobb olasz acélmű, a tarantói Ilva bezárása ellen a gyár munkásai, az akciókhoz csatlakoztak az acélgyártó csoport többi olaszországi gyárának dolgozói, például a Genova közeli sztrádákon is. A súlyosan környezetszennyező dél-olaszországi gyárat júliusban már le akarták állítani, amire ugyancsak az üzem megszállásával, közlekedési blokádokkal reagáltak a munkások.

Szerző(k):
Szabó Márta