Csak a kivitel tartja életben a magyar acélipart
A Magyarországra települt autó- vagy gépipari gyártók nem az itteni acéltermelőktől szerzik be a szükséges alapanyagot, a teljes felhasználás több mint 80 százaléka import.
Csak a kivitel tartja életben a magyar acélipart
A Magyarországra települt autó- vagy gépipari gyártók nem az itteni acéltermelőktől szerzik be a szükséges alapanyagot, a teljes felhasználás több mint 80 százaléka import.
Alig van már folyamatosan működő kohó Romániában
Több termék gyártását leállítja és előreláthatóan december végéig minden alkalmazottat heti két napra fizetés nélküli szabadságra küld a Mittal Romániában, hogy a megrendelések csökkenése miatt keletkező veszteségeit enyhítse − jelentette be a napokban a vállalat vezetése. A dolgozók hallani sem akarnak a kényszerszabadságról, ha az bérelvonással jár − reagált az érdekképviselet. Az elmúlt időszakban világszerte drasztikusan zuhant az acélipari termékek iránti kereslet, a tonnánkénti ár közben 70 dollárral esett és jelentős javulást 2013-ban sem remélhet az ágazat − indokolta a megszorításokat Bruno Ribo, a Romániában piacvezető Arcelor Mittal Galati vezérigazgatója. Az ország legnagyobb acélművének öt kohójából csak egy üzemel, a kedvező feltételű végkielégítések nyomán 700 már felmondott. A Mittal 2001-ben vette meg a román államtól az akkor még 27 ezer főt foglalkoztató, közel napi egymillió dollár veszteséget termelő galati acélvállalatot. Az átszervezés után a cég 4,5 millió tonna acélterméket exportált, évi több száz millió dolláros profittal. A válság kirobbanása után a gyártás 1,6 millió tonnára mérséklődött, az alkalmazottak száma nyolcezerre csökkent.
Megmentenék a közveszélyes acélművet
Gyárfoglalással, útlezárásokkal tiltakoznak a legnagyobb olasz acélmű, a tarantói Ilva bezárása ellen a gyár munkásai, az akciókhoz csatlakoztak az acélgyártó csoport többi olaszországi gyárának dolgozói, például a Genova közeli sztrádákon is. A súlyosan környezetszennyező dél-olaszországi gyárat júliusban már le akarták állítani, amire ugyancsak az üzem megszállásával, közlekedési blokádokkal reagáltak a munkások.
Abramovics is szemet vetett a kassai vasműre
Roman Abramovics cége, az Evraz is érdeklődik kassai vasmű iránt.
Jegeli a magyarországi gyárépítést az ukrán acélmű
Egyelőre nem építi meg a fényeslitkei ipari-logisztikai parkba tervezett acélhengerművét az ukrán Vorskla Steel - írta szerdai számában a Kelet-Magyarország.