Eldőlt: visszalépett az e-útdíj-tender győztese
Visszalépett az elektronikusútdíj-tendertől a nyertes Getronics - tájékoztatta az MTI-t szombaton az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Zrt., amely a döntést tudomásul vette.
Eldőlt: visszalépett az e-útdíj-tender győztese
Visszalépett az elektronikusútdíj-tendertől a nyertes Getronics - tájékoztatta az MTI-t szombaton az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Zrt., amely a döntést tudomásul vette.
Újabb fordulat e-útdíj-ügyben: csakis a Getronics
Az Állami Autópálya Kezelő Zrt. (ÁAK) újabb 30 nappal meghosszabbította a szerződéskötési határidőt az elektronikus útdíj rendszer kiépítésére kiírt közbeszerzés nyertesével, a Getronics Magyarország Kft.-vel, amely január 14-én ezt kérte a kiírótól - jelentette be Vályi-Nagy Vilmos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) infokommunikációs helyettes-államtitkára.
Kudarc lett az e-útdíj tender vége
Kedd éjfélig kellett volna lezárni a megtett úttal arányos díjfizetési rendszer kiépítésére kiírt elektronikus útdíj tendert, eddig volt lehetőség arra, hogy az egy hónapja győztesnek választott Getronics Magyarország Kft. képviselője aláírja azt az állami megbízási szerződést. Az aláírás azonban elmaradt - értesült a hvg.hu minisztériumi forrásból.
Bedől az útdíjtender?
Az útdíjtender győztese időt kér, miközben lassan már építenie kellene a technológiát, különben nem lesz kész a tervezett határidőre. Közben a második helyezett a lehetőségre vár.
Megtámadták az e-útdíj-szerződést, csúszik az aláírás
Csak jövőre írja alá Az Állami Autópálya Kezelő az útdíjpályázat győztesével, a Getronics Kft.-vel a kivitelezői szerződést. Egyes szakmai körökben megkérdőjelezik, hogy beszedhető az az összeg, amit a kormányzat az elektronikus útdíjból vár.