BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

4ig

01.
25.
19:58

Beszáll a német Rheinmetall a magyar 4iG-be

Végleges megállapodást kötött Jászai Gellért befektetési társasága a KZF Vagyonkezelő Kft., a 4iG Nyrt. és a Rheinmetall AG. A német cég részvényvásárlással és tőkeemeléssel 25,12 százalékos tulajdont szerez a 4iG-ben, amellyel a magyar vállalat legnagyobb nemzetközi befektetője lesz - írja a 4iG a közleményében. A német védelmi ipari cég, a Rheinmetall egyik nagy megrendelője a magyar kormány.

Szerző(k):
Domokos Erika
01.
19.
09:54

Feljelentik az EU-nál a magyar kormányt a 4iG tiltott támogatása miatt

Az Európai Bizottságtól kéri a néhány év alatt felduzzasztott magyar telekommunikációs vállalat, a 4iG Nyrt. finanszírozásának és kivételezett helyzetének kivizsgálását Donáth Anna, a Momentum elnöke és EP-képviselője, valamint Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő. A képviselők szerint komoly nemzetbiztonsági kockázatot rejt, ha annyi kritikus infrastruktúra kerül egyetlen magántulajdonos kezébe, mint amennyi a 4iG tulajdonosához.

Szerző(k):
Domokos Erika