A napokban továbbra is tartós hőség várható, így a megnövekedett vízfogyasztás következtében a zalaszentgróti víziközmű-rendszer tartalékai kimerültek – írják Zalaszentgrót hivatalos Facebook-oldalán.
A Zalavíz Zrt. tájékoztatása szerint a rendszer jelenleg nem képes teljes mértékben pótolni a megnövekedett vízigényt, ezért a térségben II. fokú vízkorlátozás bevezetése vált szükségessé.
Mint írják, egyes helyeken átmeneti vízhiány is kialakulhat a következő időszakban.
Hangsúlyozzák, hogy a korlátozás ideje alatt:
- tilos a tömlős locsolás,
- tilos a tömlővel történő gépjármű-, udvar- és járdamosás.
A korlátozás célja, hogy minden háztartásban biztosítható maradjon az alapvető ivóvízellátás és a mindennapi szükségletekhez szükséges vízmennyiség.
