BUX 139987.90 0,26 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokkoló vallomás: ezért bujkált hónapokon át Pesty László

Több mint három hónapig bujkált Pesty László, miután állítása szerint februárban életveszélyes fenyegetést kapott. A Fekete Doboz és a gerilla.hu alapítója először beszélt részletesen arról, miért tűnt el hónapokra a nyilvánosság elől.

2026. június 26. péntek, 10:35

Fotó: https://24.hu/kozelet/2019/11/05/pesty-rendszervaltas30-orban-fidesz/
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elmondása szerint február 9-én este két ismeretlen férfi jelent meg budapesti otthonánál, majd a sövény mögül azt közölték vele: ha a választásokig ismét megszólal bizonyos ügyekben, „a holttestét Mohácsnál veti ki a Duna”. Pesty azt mondja, feljelentést tett, ezután azonban perceken belül összepakolta a laptopjait és a jegyzeteit, majd elhagyta a házát.

A következő hónapokat rejtőzködéssel töltötte. Elmondása szerint háromnaponta váltott szállást, különböző autókkal közlekedett, telefonját pedig végig kikapcsolva tartotta, hogy ne lehessen a cellainformációk alapján követni. Felidézett egy kőbányai esetet is, amikor egy házkutatás elől – saját beszámolója szerint – a mosdó ablakán keresztül menekült el, majd napokig egy idős asszony lakásában húzta meg magát.

A dokumentumfilmes szerint a később ellene indult, állatkínzás gyanújával kapcsolatos eljárás sem a kutyájáról szólt. Úgy véli, a hatóságok valójában adathordozókat kerestek nála. Azt állítja, hogy az állatot néhány nappal korábban állatorvos vizsgálta meg, aki nem talált alultápláltságra utaló jeleket.

Az interjúban politikai pályájáról is beszélt. Azt mondta, ma már nem tartja magát „ősfideszesnek”, mert szerinte a Fidesz mint politikai közösség évekkel ezelőtt megszűnt létezni. Úgy fogalmazott, hogy a NER „rátérdelt a torkára, kinyírta és megette reggelire”, ezért azt ma már nem politikai, hanem kriminológiai jelenségnek tartja.

Visszatért a 2023-as tusványosi szereplésére is, amikor nyilvánosan bírálta a rendszert. Elmondása szerint akkor még abban reménykedett, hogy belülről elindulhat valamilyen változás, ehelyett azonban szerinte gazdasági ellehetetlenítés következett.

Orbán Viktorról úgy beszélt, mint „a NER miniszterelnökéről”, míg Magyar Péter és a Tisza támogatását saját meggyőződésével indokolta. Ugyanakkor azt is hangsúlyozta: szerinte az új kormánynak mielőbb a kormányzásra kell koncentrálnia, mert az előző rendszer számos megoldatlan problémát hagyott maga után. Az interjú végén úgy fogalmazott: „ideje lenne abbahagyni a karneválozást”.

Ez is érdekelhet