BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra szolgálatban Szabó Bence, az NNI korábbi nyomozója

Visszahelyezték szolgálati viszonyba Szabó Bencét, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) kiberbűnözés elleni korábbi kiemelt nyomozóját, akinek Belügyminisztériumhoz való csatlakozását már korábban bejelentették.

2026. június 23. kedd, 07:56

Fotó: Instagram/Szabó Bence - Magyar Péter miniszterelnök, Szabó Bence őrnagy és Pósfai Gábor belügyminiszter
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

„Szolgálatra jelentkezem” – írta Instagram-oldalán Szabó Bence, a bejegyzésben pedig egy olyan hivatalos dokumentumot is megosztott, amelyen az szerepel: „visszavétel szolgálati viszonyba”. A poszt szerint a volt rendőrszázados szolgálati viszonyát június 16-án állíthatták vissza.

Szabó Bence neve a választási kampány véghajrájában vált széles körben ismertté, miután a Direkt36 kamerái előtt nyilatkozva arról beszélt, hogy tudomása szerint nemzetbiztonsági eszközökkel próbálhatták meg befolyásolni a Tisza Pártot a választás előtt.

A volt nyomozó állítása szerint 2025 júliusában gyermekpornográfia gyanújával indult eljárás két, a Tisza Párthoz köthető informatikus ellen, de ilyen tartalmat végül nem találtak. A lefoglalt adatokból szerinte inkább az rajzolódott ki, hogy a Tisza informatikai rendszerének feltörésére, akár megbénítására irányuló akció zajlott – emlékeztet a 24.hu.

A beszámolók szerint ezt követően Szabó Bencénél házkutatást tartottak, majd hivatali visszaéléssel gyanúsították meg. Pintér Sándor akkori belügyminiszter korábban árulónak nevezte a rendőrt.

A Legfőbb Ügyészség május elején megszüntette a Szabó Bence elleni gyanúsítást, a volt százados ezt követően jelezte, hogy visszaszerelne, és ismét hivatásosként kíván szolgálni.

Szabó Bence – aki a bejegyzése tanúsága szerint már rendőr őrnagy – a Belügyminisztériumnál folytatja pályafutását. Pósfai Gábor belügyminiszter már május közepén bejelentette, hogy Szabó Bence a rendvédelmi dolgozók véleményének becsatornázásában segíti majd a munkát a miniszteri kabineten belül.

Tüske Erika
Tüske Erika
Szerkesztő
Tüske Erika business és life coach, szerkesztő-újságíró, több évtizedes politikai és gazdasági tapasztalattal. Tanári és politológusi végzettsége mellett coaching képzettséget is szerzett. Pályáját a Kurírnál kezdte, majd a Világgazdaságnál dolgozott. A Zöld Újság néven is ismert gazdasági-politikai lap belpolitikai rovatának munkatársaként híreket és a kormányzati döntések hátterét feltáró cikkeket írt, és aktívan részt vett az online kiadás készítésében is. Később a Magyar Távirati Iroda (MTI) újságírójaként a parlamenti tudósítások és a breaking news műfajában szerzett tapasztalatot, majd a gazdasági szerkesztőségben folytatta munkáját, ahol a hírgyártás mellett továbbra is készített interjúkat szakértőkkel, vezető politikusokkal és kormánytagokkal. Szabadúszóként a Figyelő Trend, a Növekedés.hu és az Aero Magazin számára dolgozott. Munkájában a háttérfeltáró megközelítést, valamint a közérthető és pontos tájékoztatást tartja elsődlegesnek. 2024-től az Economx hírszerkesztője.

Ez is érdekelhet