„Szolgálatra jelentkezem” – írta Instagram-oldalán Szabó Bence, a bejegyzésben pedig egy olyan hivatalos dokumentumot is megosztott, amelyen az szerepel: „visszavétel szolgálati viszonyba”. A poszt szerint a volt rendőrszázados szolgálati viszonyát június 16-án állíthatták vissza.
Szabó Bence neve a választási kampány véghajrájában vált széles körben ismertté, miután a Direkt36 kamerái előtt nyilatkozva arról beszélt, hogy tudomása szerint nemzetbiztonsági eszközökkel próbálhatták meg befolyásolni a Tisza Pártot a választás előtt.
A volt nyomozó állítása szerint 2025 júliusában gyermekpornográfia gyanújával indult eljárás két, a Tisza Párthoz köthető informatikus ellen, de ilyen tartalmat végül nem találtak. A lefoglalt adatokból szerinte inkább az rajzolódott ki, hogy a Tisza informatikai rendszerének feltörésére, akár megbénítására irányuló akció zajlott – emlékeztet a 24.hu.
A beszámolók szerint ezt követően Szabó Bencénél házkutatást tartottak, majd hivatali visszaéléssel gyanúsították meg. Pintér Sándor akkori belügyminiszter korábban árulónak nevezte a rendőrt.
A Legfőbb Ügyészség május elején megszüntette a Szabó Bence elleni gyanúsítást, a volt százados ezt követően jelezte, hogy visszaszerelne, és ismét hivatásosként kíván szolgálni.
Szabó Bence – aki a bejegyzése tanúsága szerint már rendőr őrnagy – a Belügyminisztériumnál folytatja pályafutását. Pósfai Gábor belügyminiszter már május közepén bejelentette, hogy Szabó Bence a rendvédelmi dolgozók véleményének becsatornázásában segíti majd a munkát a miniszteri kabineten belül.
