„Senkinek nem kívánom, hogy egyetlen személy vallomása alapján rendeljék el vele szemben a legsúlyosabb kényszerintézkedést vagy akár állapítsák meg a büntetőjogi felelősséget egy ilyen bonyolult ügyben. Arról már nem is beszélve, hogy egy olyan ember vallomásáról beszélünk, akinek a vallomásának a hitelessége több szempontból is megkérdőjelezhető és több ellentmondást is tartalmaz” – idézte a letartóztatásban lévő II. kerületi polgármester, Őrsi Gergely ügyvédjét a Budai Polgár című helyi lap alapján a hvg.hu.
Morvai Attila megismételte korábbi nyilatkozatát, miszerint
a rendelkezésre álló ügyiratok tartalma alapján nem állapítható meg a megalapozott gyanú.
Kifogásolta azt is, hogy a sajtóban több helyen is megjelent az ügy központi figurájának a vallomása.
A polgármester jelenleg büntetőeljárás hatálya alatt áll és letartóztatásban van, de az Alaptörvény szerinti ártatlanság vélelme őt is megilleti, így jogerős ítélet hiányában a polgármesteri jogait gyakorolhatja, illetve kötelezettségeit teljesítheti – tette hozzá az ügyvéd. „Ő maga ki is fejezte azt a szándékát, hogy a rendelkezésre álló szabályos keretek között el is akarja látni a feladatait” – jegyezte meg.
A Központi Nyomozó Főügyészség június 4-én 12 személyt meggyanúsított, Őrsi Gergelyt név szerint is kiemelték és két fényképpel illusztrálták: az egyiken egy húszezresekkel borított asztallap, a másikon pedig három nagyértékű férfi karóra látszik.
Morvai Attila ezekről a fotókról azt mondta, azok nem Őrsi Gergely otthonában készültek, egyébként sem biztos, hogy bűncselekményt támasztanak alá.
