BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Őrsi Gergely ügyvédje: nem a polgármester otthonában készültek az ügyészség által közzétett képek

A II. kerület polgármesterét is büntetőeljárás hatálya alá helyezte a Központi Nyomozó Főügyészség, mert azt gyanítják, hogy köze lehet az óbudai korrupciós ügynek elnevezett esethez. Az ügyvédje szerint azonban nem lehet egy ember vádjaira alapozni kényszerintézkedést.

2026. június 26. péntek, 10:18

Fotó: Őrsi Gergely/Facebook - Őrsi Gergely
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

„Senkinek nem kívánom, hogy egyetlen személy vallomása alapján rendeljék el vele szemben a legsúlyosabb kényszerintézkedést vagy akár állapítsák meg a büntetőjogi felelősséget egy ilyen bonyolult ügyben. Arról már nem is beszélve, hogy egy olyan ember vallomásáról beszélünk, akinek a vallomásának a hitelessége több szempontból is megkérdőjelezhető és több ellentmondást is tartalmaz” – idézte a letartóztatásban lévő II. kerületi polgármester, Őrsi Gergely ügyvédjét a Budai Polgár című helyi lap alapján a hvg.hu.

Morvai Attila megismételte korábbi nyilatkozatát, miszerint

a rendelkezésre álló ügyiratok tartalma alapján nem állapítható meg a megalapozott gyanú.

Kifogásolta azt is, hogy a sajtóban több helyen is megjelent az ügy központi figurájának a vallomása.

A polgármester jelenleg büntetőeljárás hatálya alatt áll és letartóztatásban van, de az Alaptörvény szerinti ártatlanság vélelme őt is megilleti, így jogerős ítélet hiányában a polgármesteri jogait gyakorolhatja, illetve kötelezettségeit teljesítheti – tette hozzá az ügyvéd. „Ő maga ki is fejezte azt a szándékát, hogy a rendelkezésre álló szabályos keretek között el is akarja látni a feladatait” – jegyezte meg.

A Központi Nyomozó Főügyészség június 4-én 12 személyt meggyanúsított, Őrsi Gergelyt név szerint is kiemelték és két fényképpel illusztrálták: az egyiken egy húszezresekkel borított asztallap, a másikon pedig három nagyértékű férfi karóra látszik.

Morvai Attila ezekről a fotókról azt mondta, azok nem Őrsi Gergely otthonában készültek, egyébként sem biztos, hogy bűncselekményt támasztanak alá.

Ez is érdekelhet