A nyári csúcsidőszak kisegítése és az utasforgalom kiszolgálása érdekében a MÁV megállapodást kötött az Osztrák Szövetségi Vasutakkal (ÖBB) tíz személykocsi bérléséről.
Vitézy Dávid szerint a Dunakeszi Járműjavító csődje miatt tucatszám állnak használható, klímás vasúti kocsik a telephelyen. Az így kialakult járműhiány miatt kellett megerősíteni a nyári szezont osztrák szerelvényekkel.
Az érkezett járművek között hat olyan első osztályú kocsi található, amelyek kerékpárszállító résszel is rendelkeznek, emellett két első osztályú és két másodosztályú kocsi is forgalomba állt. A bejelentés szerint a jellegzetes ezüst-fehér járművek szeptember 20-ig futnak Magyarországon – írja az Infostart.
Azonban mint kiderült, a szerelvények nem éppen makulátlan állapotban érkeztek, némelyik graffitis volt.
A vg.hu kérdéseire válaszolt az ÖBB: a járműveket visszaküldték Bécsbe, megtisztították, mostanra pedig újra Budapesten vannak.
Kiemelték, hogy minden vonat érvényes műszaki vizsgával rendelkezik, és az üzembe helyezés előtt tesztelésen is átestek.
A közlekedési és beruházási miniszter arról is írt, hogy a „fideszes orgánumok” hogyan próbálták felelősségre vonni egy olyanban ügyben, ami valótlan állításokat tartalmaz.
