Újabb előadók folyósíthatták vissza az NKA-tól kapott támogatást, amelynek elbírálásáról még Hankó Balázs volt kulturális és innovációs miniszter tárcája döntött, igencsak botrányos módon. Azóta már a támogatások többsége visszakerült a kormányváltás után Tarr Zoltánhoz került kulturális tárcához.
Az Index információi szerint, amelyet közérdekű adatigénylés útján a a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőtől (NKTK) kérte ki, visszafizette a támogatást Muri Enikó, aki a Sugarloaf zenekar három új dalának megírására kapott 5 millió forintnyi alkotó támogatást. Szintén visszatérítette a támogatást.
A május 8-án kikért adatigénylés alapján összesen 48 cég illetve személy fizette eddig vissza a támogatást. A legtöbbet, 1,25 milliárd forintot a Városliget Zrt., amelyet a Nemzeti Fotóművészeti Múzeumhoz kapcsolódó kiállítási, szerzeményezési és restaurálási programhoz kért. A legkevesebb támogatást, 9 ezer forintot a Török Ignác Gimnáziumért Alapítvány fizetett vissza, amely a Jókai 200-hoz kapcsolódó Jókai-konferenciára kért ennyi támogatást.
Grófo-Kozák László, azaz Kis Grófo új dalok megírására kért támogatást, és 5 millió forintot fizetett vissza. A lap szerint mindemellett több olyan 5-10-20 milliós tétel is van, amelyet meg nem nevezett kulturális illetve közösségépítő programokra kértek el és fizettek vissza.
Olyan újonnan felbukkant egyesület is szerepel a listán, ami rögtön két pályázaton elnyert összeget is visszafizetett: a Tolnaikum Értékvédő és Turisztikai Egyesület „kulturális programok megvalósítására a helyi identitás és közösségi élet gazdagodásának megerősítéséhez” 20 millió forintot kapott, és 25 millió forintot kapott egy karácsonyváró program megvalósítására Szekszárdon. Az egyesület most mind a 45 millió forintot visszafizette.
Az Index kiemelte még a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) Nonprofit Zártkörűen Működő Részvénytársaságot, amely „kulturális és tudományos expó megvalósítására” kért támogatást korábban. Most pedig összesen 145,8 millió forintot fizetett vissza. A NIÜ vezérigazgatója 2023 óta Bódis László, aki 2022-ben lett a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára.
Szintén 1,7 millió forintot fizetett vissza a Várkapitányság Integrált Területfejlesztési Központ Nonprofit Zártkörűen Működő Részvénytársaság is, amely „a magyar–szerb kulturális évadnyitó rendezvények szabadtéri családi nap és gálakoncert megrendezésére” kért korábban támogatást.
