2026. június 20., szombat 00:00 óra óta, 2026. június 23. kedd, 24:00 óráig másodfokú hőségriasztás van érvényben az ország egész területén, a meleg különösen megterhelheti a szervezetet.
A kormány és az érintett állami szervek folyamatosan figyelemmel kísérik a helyzetet, és megteszik a szükséges intézkedéseket annak érdekében, hogy az egészségügyi ellátás, a vízellátás, a közlekedés és más közszolgáltatások a hőség idején is biztonságosan működjenek.
Az Országos Mentőszolgálat fokozott készenlétben működik, a leginkább érintett területeken megerősített jelenlétet biztosít. A kórházak és egészségügyi intézmények folyamatosan figyelemmel kísérik kapacitásaikat, eszközkészleteiket és a klimatizálás helyzetét. Az egészségügyi ellátórendszer gondoskodik a szükséges sürgősségi gyógyszerkészletek rendelkezésre állásáról.
A vízügyi szervek folyamatosan figyelemmel kísérik az ivóvízbázisok állapotát, és biztosítják a biztonságos ivóvízellátás fenntartásához szükséges intézkedések megtételét. Országszerte bővülnek a közterületi vízvételi lehetőségek, számos ponton vízosztás történik, és több településen párakapuk segíthetik a hőség elleni védekezést. A katasztrófavédelem szükség esetén megszervezi a vízellátási zavarokkal érintett települések szükségvízellátását és a lajtoskocsis vízutánpótlást.
A tűzoltóság felkészült a hőség miatt várhatóan megnövekvő esetszámok kezelésére.
A klimatizált helyeken bárki menedékre lelhet a brutális meleg elől.
A kormány és az állami szervek cselekvési tervének megfelelően a katasztrófavédelem hűsölőhelyeket jelölt ki szerte az országban. A nagy meleg idején bárki igénybe veheti a nyilvánosan elérhető klimatizált hűsölőhelyeket
