Nem csupán Sulyok Tamást távolítaná el a köztársasági elnöki posztjáról a kétharmados Tisza-többségű országgyűlés, hanem visszamenőlegesen is egy erős intézkedést vezetne be Magyar Péter
Mint posztjában írja, javasolni fogják, hogy a jövőben ne részesülhessenek élethosszig tartó juttatásokban azok a köztársasági elnökök, akik korábban nem töltötték ki a teljes ciklusukat.
A kormányfő kijelentése alapján a jövőben nem kapna juttatást Schmitt Pál és Sulyok Tamás sem. Ugyan Novák Katalin sem töltötte ki ciklusát a lemondásával, azóta már magáról a juttatásról is lemondott önként azzal, hogy azóta újra munkaviszonya lett.
