BUX 139790.58 0,12 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beindult a Fidesz gőzhengere: az ombudsmanhoz fordultak

A Czunyiné Bertalan Judit vezette Védvonal szerint a közigazgatásban széleskörű politikai diszkrimináció tapasztalható.

2026. június 26. péntek, 11:39

Fotó: MTI/MTVA / Máthé Zoltán - A Fidesz tisztújító kongresszusára érkező Orbán Viktor pártelnök nyilatkozik a Budapest Kongresszusi Központ előtt 2026. június 13-án.
Budapest, 2026. június 13.A Fidesz tisztújító kongresszusára érkező Orbán Viktor pártelnök nyilatkozik a Budapest Kongresszusi Központ előtt 2026. június 13-án.MTI/Máthé Zoltán
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Czunyiné Bertalan Judit vezette Védvonal Juhász Imréhez, az alapvető jogok biztosához fordult beadvánnyal a kormányzati igazgatásban tapasztalható közvetlen és közvetett hátrányos megkülönböztetés, valamint zaklatások miatt – áll a Fidesz közleményében.

„A Védvonalhoz beérkezett nagy számú bejelentés alapján megállapítható, hogy május 13-át, vagyis az új kormány megalakulását követően a kormányzati igazgatási szerveknél, elsősorban a minisztériumoknál olyan munkáltatói gyakorlat alakult ki, amely politikai véleményhez, illetve vélt politikai kötődéshez kapcsolódó hátrányos megkülönböztetés, zaklatás és jogellenes elkülönítés gyanúját veti fel” – áll a dokumentumban.

A Védvonal ombudsmani beadványa nem a politikai felsővezetők vagy politikai álláshelyen foglalkoztatott személyek helyzetére vonatkozik, hanem olyan szakmai, előkészítő, értékelő, elemző és végrehajtási feladatokat ellátó kormánytisztviselőkre, akiknek jogviszonyát, munkafeltételeit vagy juttatásait nem egyedi szakmai teljesítményük, hanem a korábbi kormányzati adminisztrációhoz való vélt vagy valós kötődésük alapján kezelték hátrányosan – teszik hozzá.

A Védvonal álláspontja szerint a kormányzati igazgatási szervek gyakorlata az érintett kormánytisztviselők, illetve a velük azonosítható, pontosan meg nem határozható nagyobb személyi kör alapvető jogait sérti, illetve azok közvetlen veszélyével jár, ezért a jogsegély-szolgálat az ombudsman vizsgálatát és a törvényben előírt, illetve lehetővé tett intézkedéseit kéri.

Orbán akkor úgy fogalmazott a Facebook-oldalán, hogy „árad a gyűlölet és az erőszak″, ezért alakítják meg a Védvonalat.

Ez is érdekelhet