Nem pályázhat a Vagyonvisszaszerzési Hivatal vezetésére Hadházy Ákos, mert csak 16 év szakmai tapasztalata van, és a tervezet által előírt jogi vagy pénzügyi végzettsége sincs meg, ráadásul Magyar Péterék szerint kizáró ok az is, hogy országgyűlési képviselő volt korábban – így foglalta össze közösségi oldalán a volt független országgyűlési képviselő, hogy miért marad ki a felmerülő nevek sorából, pedig ő volt az, aki sorban buktatta le az Orbán-kormány embereit a mérhetetlen nagylábon élésükkel kapcsolatban.
Hadházy Ákos szerint a tervezet alapján az látszik, hogy „a leendő hatóság nagyon komoly jogköröket és eszközöket kap. Ha a leendő elnök valóban független, kellően bátor és elszánt lesz, komoly eredményeket érhet el.”
Hozzátette, „hamar kiderül majd, hogy ez így lesz-e, abból, hogy Orbán, Lázár, Rogán, Nagy Márton és Szijjártó meddig maradnak szabadlábon. Ezzel a törvénytervezettel ugyan véglegessé vált, hogy az új kormány nem számít a munkámra, de ez nem azt jelenti, hogy nem fogom figyelemmel kísérni a korrupció és az ellene folyó munka alakulását. Persze csak annyira, amennyire az állatorvosi munkám engedi és amennyire szükséges lesz.”
Magyar Péter hétfőn a parlamentben és egy sajtótájékoztatón is részletesen beszélt a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvénytervezetről, és hétfő este társadalmi egyeztetésre bocsátotta.
