BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Teljesen átvilágítják az Országos Mentőszolgálatot

Az épület- és a gépkocsi-állományt is átvilágítják, emellett párbeszédet is kezdeményeztek a bajtársi közösség és a szakszervezetek között.

2026. június 22. hétfő, 17:25

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Folyamatos és sok lépcsőből áll az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) átvilágítása; felmérik a jogi-gazdasági szerződéseket, átnézik a gépjárműparkot, valamint elkezdődött a párbeszéd a szakszervezetekkel – mondta Constantinovics Miklós, az OMSZ megbízott főigazgatója hétfőn az MTI-vel.

A megbízott főigazgató hozzátette: a szervezet jogi-gazdasági átvilágítására pályázatot írtak ki, több külsős piaci cégtől kértek árajánlatot.

Úgy vélte, a héten ennek már lesz eredménye, és meglesz az a nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező cég, amely elkezdheti a munkát. Az átvilágítás idejét 5-10 hétre becsülte a Constantinovics.

Hozzátette, a épkocsi-állományt is átvizsgálják, minden gépkocsinál megnézik, hogy hány éves, mennyit futott, milyen funkciót tölt be, és hol állították szolgálatba. Szintén megkezdődött az épületállomány átvilágítása, itt több minisztériummal dolgoznak együtt, miniszteri egyeztetésekre lesz szükség – tette hozzá a főigazgató.

Kitért arra is az OMSZ vezetője, hogy elkezdődött a párbeszéd a bajtársi közösség és a szakszervezetek között. Elmondta: módosítják a panaszkezelési integritásvédelmi szabályzatot, és tájékoztatták a munkatársakat, hogy milyen csatornán tehetnek bejelentéseket.

Változtatni tervez az OMSZ vezetője a kommunikációs és humánerőforrás-stratégián is, így az átláthatóság jegyében hamarosan megkezdik a mentőszolgálat tevékenységére vonatkozó, különböző indikátorok mentén mért, már validált adatok közlését. Ezzel együtt pedig el kell kezdeni a társadalom tájékoztatását arról, hogy egy-egy indikátor mit jelent – emelte ki.

Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet