A Nyugat-Európában pusztító hőkupola a hétvégén éri el Magyarországot. Emiatt éjféltől a legmagasabb, harmadfokú hőségriasztás lép érvénybe, az extrém hőséggel a kormány is kiemelten foglalkozik.
Franciaországban olyan pusztító volt a forróság, hogy Lyonban már elhalasztották a Pride-ot, és Magyar Péter is arra kérte a rendezvényszervezőket, hogy fontolják meg a szervezést. A 444.hu megkérdezte Hrubi Zitát, a Budapest Pride szervezőjét a menet sorsáról, aki azt válaszolta: arra kérnek mindenkit, hogy a saját tűréshatárait és egészségi állapotát mérlegelve vegyen részt az eseményen.
A szóvivő hozzátette, hogy a 2022-es Pride-felvonulás idején is 37 fokban indult el a menet, és az előrejelzés szerint most is hasonló forróságra kell számítani. Azonban akkor a biztonság érdekében külön intézkedésekkel készültek, és ez most is így lesz.
Ennek megfelelően a tervezettnél több mentőautó kíséri a menetet, az önkénteseken túl pedig önkéntes medikusok is vonulnak, illetve a menet indulási és érkezési pontjánál is lesz vízosztás, emellett a vízművek is szükségkutakat nyitnak. Az ivókutakról térképet tesznek ki, útközben pedig beengedik a Rudas gyógyfürdőbe is hűsölni a vonulókat.
A szóvivő azt kéri, hogy aki nem bírja az extrém hőséget, az csak a felvonulási utáni, vérmezei programokhoz csatlakozzon délután 5 és 8 óra között, emellett pedig hangsúlyozta, hogy senki ne jöjjön kutyával, mert a forró aszfalt égési sérüléseket okozhat.
