Pénteken szinte az egész országban a veszélyes szintet meghaladó UV-B sugárzásra kell számítani – hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt.
A meteorológiai szolgálat tájékoztatása szerint a sugárzás mértéke több térségben is elérheti, illetve meghaladhatja azt a szintet, amely már rövid idő alatt is bőrpírt, leégést okozhat.
A leginkább érintett régiókban – így a Dunántúl nagy részén, a középső országrészben, valamint az Alföld több területén – különösen erős UV-terhelés várható.
A szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy a déli órákban, nagyjából 11 és 15 óra között a legintenzívebb a napsugárzás, ezért ebben az időszakban a tűző napon való tartózkodás kerülendő. Azt javasolják, hogy
aki teheti, árnyékban maradjon, illetve fokozottan használjon fényvédő készítményeket és megfelelő öltözetet.
A HungaroMet előrejelzése szerint pénteken alapvetően napos, derült idő várható, csak kevés helyen jelenhetnek meg gomolyfelhők, csapadék nem valószínű. A nappali felmelegedés tovább erősödik, több térségben 33-38 Celsius-fok közötti maximumokkal.
A következő napokban is marad a túlnyomóan napos, száraz idő, és a hőség tovább fokozódhat.
