BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyurcsány Ferenc fiktív levelekben néz szembe saját magával: „magamra csukom az ajtót”

Az egykori politikus hosszú interjúban mesélt írói karrierjének folytatásáról és arról, szerinte mikor fognak rá csak és kizárólag íróként és nem Magyarország egykori miniszterelnökeként gondolni.

2026. június 26. péntek, 11:19

Fotó: Facebook
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gyurcsány Ferenc nemrég a Cserhát szélén, Ecsegen vett egy kétszáz éves vízimalmot, az Indexnek adott interjúja szerint azért, hogy beilleszkedve a falu életébe, a városi hétköznapoktól elszakadva dolgozhasson a könyvein.

A lapnak azt mondta, semmi különös nem volt abban, hogy épp Ecsegre talált rá, szerinte ugyanúgy mint bárki más, a szokásos helyi és országos ingatlan oldalakat és hirdetéseket figyelte. Elmondása szerint az ember a közösség miatt költözik vidékre. „Remete itt Pesten is tudok lenni: magamra csukom az ajtót, és senki nem zavar.″ – nyilatkozta a lapnak Gyurcsány.

Hangsúlyozta, politikusként egyáltalán nem képzeli el magát, azt pedig nem ő dönti el, hogy író lehet-e, hanem a környezete. Megemlítette, hogy meglepetésére a regényeiben megadott írói e-mail-címre egyetlen politikai trollkodást vagy szidalmazó üzenetet nem kapott.

Leszögezte, hogy nem ír politikai életrajzokat, amelyben háttéralkukat tereget ki, mivel nem tudna önmagával objektív lenni, annak pedig nem látja értelmét, hogy önmagát felmentő szövegeket írjon.

Ugyanakkor bejelentette, hogy új köteted ad ki Levelek Évának címmel, amely egy, az elmúlt húsz aktív politikusként töltött évét dolgozza fel levélregény formájában.

Elmondta, hogy íróként a posztmodernnel szembemegy, és tudatosan elutasítja a kortárs magyar irodalom drámaibb, sötétebb világképét, mivel szerinte nem mindig fájdalom az élet, az ember maga pedig csodálatos, fantasztikus.

Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet