BUX 138741.56 -0,54 %
OTP 44750 -0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alig érkeztek meg az osztrák vonatok Magyarországra, már vissza is kellett őket küldeni

Megérkeztek az osztrák szerelvények, amelyeket a MÁV kért kölcsön a nyári csúcsidő kisegítésére. Egy váratlan hiba miatt viszont vissza is kellett küldeni a személykocsikat.

2026. június 23. kedd, 11:51

Fotó: Economx / Hartl Nagy Tamás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nyári csúcsidőszak kisegítése és az utasforgalom kiszolgálása érdekében a MÁV megállapodást kötött az Osztrák Szövetségi Vasutakkal (ÖBB) tíz személykocsi bérléséről.

Vitézy Dávid szerint a Dunakeszi Járműjavító csődje miatt tucatszám állnak használható, klímás vasúti kocsik a telephelyen. Az így kialakult járműhiány miatt kellett megerősíteni a nyári szezont osztrák szerelvényekkel.

Az érkezett járművek között hat olyan első osztályú kocsi található, amelyek kerékpárszállító résszel is rendelkeznek, emellett két első osztályú és két másodosztályú kocsi is forgalomba állt. A bejelentés szerint a jellegzetes ezüst-fehér járművek szeptember 20-ig futnak Magyarországon – írja az Infostart.

Azonban mint kiderült, a szerelvények nem éppen makulátlan állapotban érkeztek, némelyik graffitis volt.

A vg.hu kérdéseire válaszolt az ÖBB: a járműveket visszaküldték Bécsbe, megtisztították, mostanra pedig újra Budapesten vannak.

Kiemelték, hogy minden vonat érvényes műszaki vizsgával rendelkezik, és az üzembe helyezés előtt tesztelésen is átestek.

A közlekedési és beruházási miniszter arról is írt, hogy a „fideszes orgánumok” hogyan próbálták felelősségre vonni egy olyanban ügyben, ami valótlan állításokat tartalmaz.

Ez is érdekelhet