Magyar Péter a találkozó követő sajtótájékoztatót azzal nyitotta meg, hogy Donald Tusk-ot idézte, miszerint a V4-ek visszatértek. A kormnáyfő a cseh, a lengyel és a szlovák kollégájának is megköszönte, hogy eljöttek. Ezt követően felidézte a 35 éve alapított együttműködés kezdeteit.
Magyar szerint a legfontosabb üzenete a találkozónak az, hogy mindenki elkötelezett a további együttműködés mellett. Kiemelte, olyan V4-et akarnak, ami az EU-ban hiteles hangot képvisel, mivel gazdasági szempontból és a lakosságot tekintve is jelentős súllyal bír a kontinensen Közép-Európa.
Abban is egyetértettek, hogy a kohéziós politika és a közös agrárpolitika is fontos az EU-nak a következő 7 éves pénzügyi időszakban. Ezután Magyar átadta kollégáinak a Budapest-Pozsony-Prága-Varsó gyorsvasút tervét, amelyhez uniós forrásokat akarnak szerezni.
Szó esett a találkozón a magyar kormányfő szerint az energiaellátásról, az észek-déli közlekedési és energetikai folyosók fejlesztéséről, valamint arról, hogy támogatják a nyugat-balkáni országok csatlakozását az EU-ba.
Nagy a tét
Magyar Péter korábban arról beszélt, a csúcstalálkozó tétje, hogy sikerül-e a visegrádi együttműködést újjáépíteni. Kiemelte ugyanakkor azt is, hogy nem írhatják felől a nézeteltérések a közös történelmi és földrajzi adottságokat az országok között, így például Szlovákiával sem.
Elsőként a cseh kormányfő érkezett meg a találkozóra, akit katonai tiszteletadás mellett a Rákóczi-induló traktusaira kísért be Magyar Péter a korábbi királyi kastélyba.
Őt követte aztán Robert Fico szlovák miniszterelnök, aki az érkezése utáni közös fotózáskor először rossz zászlónál állt meg. Utolsóként pedig Donald Tusk lengyel kormányfő érkezett meg a kormányfő élő közvetítései, valamint az Index tudósítása szerint.
