BUX 139023.10 -0,34 %
OTP 44900 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

Gulyás Gergely és Magyar Péter majdnem egyetértett egy fontos kérdésben

A Fidesz frakcióvezetője a V4-ekkel való együttműködésről beszélt a Parlamentben.

2026. június 23. kedd, 11:19

Fotó: Economx / Hartl Nagy Tamás - Gulyás Gergely sajtótájékoztatója 2026. június 22-én
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Gulyás Gergely arról beszélt, hogy szerinte valamennyi frakció között egyetértés van abban, hogy a visegrádi együttműködés kiemelten fontos Magyarországnak – írja az Index.

Hangsúlyozta, hogy szerinte 2010 és 2021 között volt a legerősebb az együttműködés.

A magyar kormányváltást a lengyelhez hasonlította. Így fogalmazott:

„a Tusk-kormány nem csak a V4-ekkel való együttműködést korlátozta, hanem lefejezte az Alkotmánybíróságot, koncepciós eljárásokat indított, bírákat kötelezett hűségnyilatkozatra, újságírókkal szemben lépett fel”.

Szerinte Magyarországon arra látunk most kísérletet, hogy

„hogyan lehet közjogi szabályozással a politikai ellenfeleket ellehetetleníteni, hogyan lehet a demokratikus jogállammal szemben súlyos merényletet elkövetve visszamenőles hatállyal alkotmányozni, hogyan lehet alkotmánybírósági elnököt eltávolítani, és hogyan lehet a köztársasági elnökkel szemben Alaptörvényt-módosítani úgy, hogy megszűnjön a megbízatása”.

A Fidesz frakcióvezetője ezt elfogadhatatlan és rossz lépésnek tartja.

Magyar Péter szerint a gödöllői V4-csúcstalálkozó tétje, hogy sikerül-e újraépíteni a visegrádi együttműködést, amely az elmúlt években mélypontra került.

Ez is érdekelhet