Folyamatos és sok lépcsőből áll az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) átvilágítása; felmérik a jogi-gazdasági szerződéseket, átnézik a gépjárműparkot, valamint elkezdődött a párbeszéd a szakszervezetekkel – mondta Constantinovics Miklós, az OMSZ megbízott főigazgatója hétfőn az MTI-vel.
A megbízott főigazgató hozzátette: a szervezet jogi-gazdasági átvilágítására pályázatot írtak ki, több külsős piaci cégtől kértek árajánlatot.
Úgy vélte, a héten ennek már lesz eredménye, és meglesz az a nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező cég, amely elkezdheti a munkát. Az átvilágítás idejét 5-10 hétre becsülte a Constantinovics.
Hozzátette, a épkocsi-állományt is átvizsgálják, minden gépkocsinál megnézik, hogy hány éves, mennyit futott, milyen funkciót tölt be, és hol állították szolgálatba. Szintén megkezdődött az épületállomány átvilágítása, itt több minisztériummal dolgoznak együtt, miniszteri egyeztetésekre lesz szükség – tette hozzá a főigazgató.
Kitért arra is az OMSZ vezetője, hogy elkezdődött a párbeszéd a bajtársi közösség és a szakszervezetek között. Elmondta: módosítják a panaszkezelési integritásvédelmi szabályzatot, és tájékoztatták a munkatársakat, hogy milyen csatornán tehetnek bejelentéseket.
Változtatni tervez az OMSZ vezetője a kommunikációs és humánerőforrás-stratégián is, így az átláthatóság jegyében hamarosan megkezdik a mentőszolgálat tevékenységére vonatkozó, különböző indikátorok mentén mért, már validált adatok közlését. Ezzel együtt pedig el kell kezdeni a társadalom tájékoztatását arról, hogy egy-egy indikátor mit jelent – emelte ki.
