BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Viktor nem szépített, beismerő vallomást tett

A leköszönő miniszterelnök a Zebra DPK-hoz intézett egy levelet, amelyben azt írta: földrengésszerű vereséget szenvedtek, és meggyengülve, ellenzékből nem képes a Fidesz megújulni.

2026. május 5. kedd, 15:42

Fotó: MTI / Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály / Kaiser Ákos - Orbán Viktor, a Fidesz elnöke (k) beszédet mond a Fidesz-KDNP eredményváróján 2026. április 12-én.
Budapest, 2026. április 12.A Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke (k) beszédet mond a Fidesz-KDNP eredményváró rendezvényén az országgyűlési választást követően a Bálna Honvédelmi Központban 2026. április 12-én.MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Kaiser Ákos
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

„Április 12-én földrengésszerű vereséget szenvedtünk. Nincs ezen mit szépíteni″ – kezdi Orbán Viktor azt a levelet, amelyet a Digitális Polgári Körök valamennyi tagjának szánt. Hozzáteszi ugyanakkor, hogy kampányban még sosem dolgoztak ennyit, mégis elveszítették a választást.

Az Index szemléje szerint a leköszönő kormányfő háláját fejezte ki a DPK-nak és a Harcosok Klubjának, amiért nem térdelt le a nemzeti oldal a digitális térben sem a globalista erők előtt, a kiállásukat pedig mindig tisztelettel idézik fel majd a magyar politika történetében.

Ezután kitért arra, hogy most az újjászervezés korszaka jön. Úgy látja, egy új politikai tér látszik kirajzolódni, amit a rövidesen felálló kormány karaktere határoz majd meg.

„Liberális arcéllel, az Európai Parlamentben működőhöz hasonló nagykoalíció jön létre, azzal a különbséggel, hogy ez nem pártok között, hanem egyetlen párton belül működik. Éppen ezért az előttünk álló évek legfontosabb feladata, hogy megvédjük a nemzeti korszak vívmányait. Ehhez azonban megújulásra van szükség” – fogalmazott Orbán Viktor.

Ezután hangsúlyozta, hogy a Fidesz meggyengült mint nagy kormányzó párt, ellenzéki szerepből pedig a teljes magyar jobboldalt nem képes megújítani, ezért nem a pártból, hanem olyan kisebb-nagyobb klubokból, körökből kell jönnie a megújulásnak, ahol szerinte hisznek a nemzeti gondolatban.

Orbán úgy látja, hogy most „az önkény és az akarnokság korszakába lépünk. A kezdeti tünetek már felsejleni látszanak″, mivel a köztársasági elnök és más közjogi méltóságok megtámadásával az alkotmányos garanciákat eltörölnék. „Lefekszenek Brüsszelnek, támogatni fogják a háborút és a migrációs paktumot. Meg akarják szüntetni a védett energiaárakat″, ezek szerinte pedig aggasztó jelek.

Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet