BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Viktor bejelentette, amire a fél ország várt

A kormányfő közölte, már megvan, kiket indít képviselőnek a Fidesz a jövő évi országgyűlési választásokon. A névsorra azonban még várni kell.

2025. november 24. hétfő, 20:02

Fotó: Getty Images / NurPhoto / Nicolas Economou
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hírek korábban arról szóltak, hogy a Fidesz csak a januári országos választmányi ülésen dönt a párt a 2026-os képviselő jelöltjeiről, ugyanakkor a Blikknek most azt mondta a kormányfő, már megszületett a döntés mint a 106 jelöltről. Azt azonban már nem árulta el, hogy a névsor mikortól lesz nyilvános.

Az Index felidézi, Kósa Lajos korábbi nyilatkozata alapján arra lehetett következtetni, hogy nem lesz novemberben Fidesz-kongresszus, és tisztújítást is csak a 2026-os országgyűlési választásokat követően tartanak. Később Kubatov Gábor, a Fidesz egyik alelnöke azt mondta, január 10-én lesz a kongresszus.

Magyar Péter elárulta, mikor szólalhatnak meg a Tisza képviselőjelöltjei
Az ellenzéki vezető úgy gondolja, a jövő tavasszal esedékes választáson Budapesten mindenhol a Tisza fog nyerni. Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Economx
Economx

Ez is érdekelhet