BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bombát találtak egy lakóparkban, volt nagy riadalom

Addig túrták a földet Debrecenben egy lakóparkban, amíg ki nem fordult egy hatalmas, második világháborús bomba. A tűzszerészek már el is vitték a helyszínről.

2025. május 7. szerda, 16:06

Fotó: MTI / Mihádák Zoltán
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Második világháborús, száz kilogrammos szovjet légibomba került elő Debrecenben – közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs altisztje az MTI-vel szerdán.

Bólyi Bálint főtörzsőrmester elmondta:

Debrecenben a Dobogó utcai lakóparkban földmunkák során került elő a száz kilogrammos szovjet légibomba.

A légibomba nem tartalmazott gyújtószerkezetet, így azt a tűzszerészek elszállították és később megsemmisítik.

A rendőrség a tűzszerész művelet idejére lezárta a Dobogó utcát, ezt a zárást mostanra feloldották – tette hozzá.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet