BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyakran használt antibiotikumot hívott vissza Müller Cecília

A gyógyszert intravénásan, infúzióban alkalmazzák, gombafertőzés esetén.

2024. október 18. péntek, 14:22

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kivonja a forgalomból a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) az 'AmBisome liposzómás 50 mg por diszperziós infúzióhoz' elnevezésű gyógyszer D2200076D gyártási számú tételét és elrendeli az egészségügyi szolgáltatóktól történő visszahívását.

A visszahívásról szóló határozat indoklása szerint október 15-én és 16-án egy bejelentés érkezett a hatósághoz, mely szerint a készítmény, – mint steril liofilizált por – zárókupakjánál gyártási hibát észleltek, a kockázati besorolást pedig közepesnek minősítették. A gyártó egy kockázatelemzést is dokumentált.

A bejelentés szerint a forgalmazó Swixx Szlovén raktárába 360 doboz került az érintett tételből, melyből 81 doboz került Magyarországra – tovább értékesítés céljából – az egyik gyógyszernagykereskedőhöz.

A bejelentéssel egyidejűleg az ügyfél kezdeményezte a gyógyszer érintett gyártási számú tételének felfüggesztését vagy visszahívását. A minőségi hibára tekintettel az NNGYK a határozat szerint az érintett tételek visszahívásáról döntött.

Fej-fej mellett a vírusok, nem vagyunk túl a nehezén
Stagnált a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) a honlapján csütörtökön. Azt írták, hogy az év 41. hetében a koronavírus örökítőanyagának országos átlagkoncentrációja stagnált.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet