BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem, nem cápa úszott a Balatonban

A megdöbbentő látványról videó is készült, és magyarázat is van rá.

2024. május 30. csütörtök, 09:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Néhány nappal ezelőtt egy olyan videó terjedt el a Tiktok-on, amelyen egy igen megdöbbentő jelenséget észleltek, ami miatt egyesekben azonnal rémületet keltett, hogy oda a magyar tengerre tervezett vakációjának.

A videón az látható, hogy egy gyanús uszony bukkan fel a víz felszínén, ami a készítő szerint azt igazolja, hogy cápa van a Balatonban.

Szári Zsolt, a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. vezérigazgatója ugyanakkor a Somogy Vármegyei Hírportálnak azt nyilatkozta, igen valószínűtlen, hogy a videón egy cápa látható, erre pedig több magyarázat is van.

Egyfelől, a cápa sós vízben él, emiatt pedig nem csupán egy „vállalhatatlanul hosszú utat” kellene megtennie, de az egészségének sem tenne túl jót, ha az édesvízi Balatonban kellene éldegélnie.

Ugyan már nem először röppen fel annak a híre, hogy cápák róják a magyarok egyik kedvenc tavát, Szári Zsolt leszögezte: a felvételen valószínűleg egy hibrid busa fajta látható, melyek akár másfél méter hosszúak, 40-50 kilogrammosak és közel 30 évesek lehetnek.

Az életkorukra az ad magyarázatot, hogy a hibrid busákat még a hatvanas években kezdték el a Balatonba telepíteni, azonban mivel tájidegen halfajok, így nem képesek szaporodni benne. Így lényegében már a halászati szakértők is csak arra várnak, hogy kikopjanak.

Tizenéves fiút ölt meg a cápa egy nyaralóövezetben
Cápatámadás áldozata lett egy tizenéves fiú az egyik dél-ausztráliai üdülő- és szörfözőhely előtti vizekben csütörtökön.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet