BUX 139000.98 1,0 %
OTP 44590 1,39 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kincses Gyula döntött: nem indul az orvoskamarai elnökválasztáson

November 25-én lesz tisztújítás a Magyar Orvosi Kamarában, ez elnöki székért Álmos Péter és Kozma Gábor indulnak majd.

2023. november 14. kedd, 23:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem jelölteti magát újra a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöki pozíciójáért Kincses Gyula, a MOK jelenlegi elnöke. Kedden este egy késő esti Facebook posztban azt írta, hogy bő négy éve az Újratervezés csoport hívására hagyott fel a nyugdíjas élettel, hogy közösen elkezdjék a kamara megújítását, újraélesztését.

Alapvető céljaik a következők voltak:

  • a hivatás presztízsének megfelelő bér elérése;
  • hálapénz betiltása;
  • a kamara társadalmi presztízsének, súlyának, ismertségének helyreállítása;
  • a kamara belső működésének korszerűsítése, átalakítása.

A két legfontosabb célkitűzést teljesítették és a MOK-ot kihozták az árnyékból, a közélet és az egészségpolitika ismert és elismert szereplőjévé tették a kamarát.

A szervezeti átalakításban is értek el eredményeket, de ez a munka koránt sincs kész, másrészt a kötelező tagság eltörlése mélyrehatóbb és felgyorsított változásokat követelt.

Kincses Gyula azt írta: mindenkinek köszöni, hogy a szakmai életét ezzel a szép küldetéssel zárhatja és bár az elnökség tagjai egységesen maradásra akarták bírni, mégsem indul a november 25-i választáson.

Olyan elnöknek kell folytatni az eddigi munkát, aki

  • megújítva, az új helyzethez adaptálva viszi tovább az elmúlt négy év munkáját;
  • akire az árnyéka sem vetül a politikai kötődésnek;
  • magas szintű orvos-szakmai ismeretekkel rendelkezik;
  • a kollégák között él, személyes tapasztalásokból ismeri a tagok gondjait, problémáit.

A MOK elnöki székért Álmos Péter és Kozma Gábor indulnak majd.

A kamara alelnökjelölti posztjáért pedig Böszörményi-Nagy Géza, Meglécz Katalin és Nagy Ákos, Fehér Béla, Hollós Gábor és Svéd Tamás és Skapinyecz Tibor indulnak.

A főtitkári posztra Keczéry Attila, Meglécz Katalin, Pataki Zsolt Miklós, és Svéd Tamás aspirálnak majd.

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet