BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs pénz a felújításra, inkább felrobbantják a víztornyot

Két évvel ezelőtt döntöttek a mindszenti víztorony sorsáról.

2023. október 4. szerda, 14:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A műveletet eredetileg október 5-én csütörtökön hajtották volna végre Mindszenten, ám a helyi önkormányzat tájékoztatása szerint ez mégsem fog megvalósulni. Az új időpontról később ad tájékoztatást a kivitelező.

A város képviselő-testülete még 2021. október 7-én döntött a víztorony felrobbantásáról, mivel a szakértői vélemények szerint az épület vasbeton szerkezete rendkívül rossz állapotban van, nem használható rendeltetésszerűen, felújítása pedig nem biztosítaná hosszú távon a víztorony biztonságos üzemeltethetőségét.

Hozzáteszik, hogy a víztorony rendeltetéstől eltérő használata szintén magával vonná a felújítás és a rendszeres karbantartás szükségességét, ami nagy terhet jelentene a városnak. Ezen érvek mentén az önkormányzat képviselő-testülete úgy döntött, hogy az épületet felrobbantják.

A Szegeder megjegyzi, hogy a tornyot egy fiatalon elhunyt építész, Bakonyi Tibor tervezte, aki a szecessziós stílus nagy rajongója volt. A mindszenti és a paksi víztorony mellett az algyői és a mórahalmi egészségházat is ő tervezte, továbbá a víztorony melletti mintalakótelepek kidolgozásában is részt vett.

Robbanást hárítottak el a tűzszerészek, életveszélytől menekült meg a magyar család
Füstölő, foszfortöltetű második világháborús gránáthoz riasztották a tűzszerészeket hétfőn. Bővebben --->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet