BUX 140000.57 0,27 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az akkumulátorgyárról kérdezték, mire beintett Nyíregyháza polgármestere

Lengyel Máté momentumos képviselő szerint olyan dolgokról beszélt zárt ajtók mögött a kormánypárti polgármester, amiről a lakosságnak is tudnia kellene.

2023. szeptember 25. hétfő, 11:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ellenzéki politikus Facebook-oldalán arról számolt be, hogy a nyíregyházi akkumulátorgyárral kapcsolatos három és fél órás napirendjén elhangzott információk nagyrészét a lakosságnak is meg kellett volna ismernie, néhány üzleti titkot bemutató adatot leszámítva. Az akkumulátorgyár kapcsán ugyanis zárt ajtók mögött beszélt a városvezetés.

Lengyel azt kérdezte az önkormányzattól egyebek mellett, hogy „a munkásszállókon élő gazdasági bevándorlók a város egészségügyi ellátórendszerét veszik majd igénybe, vagy külön lesz kiépítve számukra ilyen lehetőség?”, illetve az utolsó, a polgármesternek címzett kérdésében azt tette fel, hogy a városvezető hajlandó lenne-e sormunkát vállalni ebben az akkumulátorgyárban.

Mire a polgármester válaszul beintett a momentumos képviselőnek.

– Bemutatott nekem és mindazoknak, akiket képviselek, akikért dolgozom – írja Lengyel, aki ezután bocsánatkérésre szólította fel a polgármestert, ennek azonban „nem tett eleget”. A képviselő szerint 33 éve nem történt ilyen a nyíregyházi közgyűlésen.

Felvirágoztatják a magyar gazdaságot az akkumulátorgyárak, vagy inkább rabszolgasorba taszítják?
Hazánkban egyre több akkumulátorgyár épül, a BrainBar fesztiválon ennek a hasznosságáról vitatkoztak. A jövő üzemanyaga is kérdéses, egyes szakértők szerint az akkumulátor később is velünk marad, de a hidrogén meghajtás is lehetséges megoldás. Egyes szakértők szerint pedig a tömegközlekedés vagy az autóbérlés lehet a jövő. Vitézy Dávid volt közlekedési államtitkár arról beszélt, hogy a vasút a 21. század közlekedése.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet