BUX 138452.16 0,6 %
OTP 44440 1,05 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ingyen akart borozni a 70 éves ál-revizor

Egy 70 éves kaposvári férfi hivatalos ügyintézést színlelve, önmagát ellenőrnek kiadva próbált ingyen alkoholos italhoz jutni egy kocsmában.

2023. szeptember 20. szerda, 12:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

„Ellenőrzést tartok! Bezáratom ezt a lebujt! Kérek két deci vörösbort!” Ezekkel a felkiáltásokkal kezdte meg nem túl hivatalos ügyintézését egy idős férfi, aki szeptember 18. délután jelent meg Kaposvár egyik vendéglátó egységében, ahol revizornak adta ki magát, amelyet hamis okirattal és egy „ELLENŐR” feliratú jelvénnyel próbált hitet érdemlően igazolni 

írja a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

A férfi arra próbálta meg rávenni az ott dolgozókat, hogy térítésmentesen kiszolgálják, ám a fellépése, ellentmondásos tartalmú okmányai, illetve a tény, hogy évekkel korábban a hely törzsvendége volt, mindezt kétségbe vonták.

A nyomozók az adatgyűjtés során megállapították, hogy a férfi több vendéglátóhelyen is megpróbálkozott ezzel a trükkel ingyen italhoz jutni, de rendre kudarcot vallott.

A 70 éves ál-ellenőrt azután fogták el, hogy másnap ismét megjelent az italozónál. Átvizsgálása során a hamis okmányokat megtalálták és lefoglalták, a férfit gyanúsítottként hallgatták ki a Kaposvári Rendőrkapitányságon.

Négyezer ellenőrzés, kétmillió hamis termék: tarolt a NAV
A NAV által lefoglalt hamisított áruk becsült összértéke 87 millió euró volt, a hatóságok 378 embert tartóztattak le a rajtaütések eredményeként.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet