BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem volt pénz, alternatív módon építettek tantermeket Orosházán

Nem volt forrás új helyiségek építésére, ezért konténerekből építettek tantermeket egy orosházi általános iskolában, amit a helyi református egyházközösség tart fent.

2023. szeptember 4. hétfő, 16:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Víghné Pintér Lilla, az Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola igazgatója az MTI-nek elmondta, 2011-ben csökkent az iskolába járók létszáma, ám az utóbbi években egyre többeket iratnak be hozzájuk. Hozzátette, két nyolcadikos osztály van az intézményben, a többi évfolyamon három osztály működik.

Mivel angol és magyar nyelven zajlik az oktatás, az előírás szerint bizonyos tantárgyakat csoportbontásban kell tanítani, így egy osztálynak két tanteremre van szüksége, magyarázta az igazgató. Emiatt egy ideje már nem volt elegendő a 25 tanterem, új helyiségek építésére pedig nem állt rendelkezésre forrás.

Ezért a fenntartó Orosházi Református Egyházközség úgy döntött, hogy konténereket vásárol.

konténerek telepítését idén nyárra fejezték be, amelyekben három, egyenként 56 négyzetméteres tantermet, egy tanári szobát, egy folyosót, mosdókat és raktárat alakítottak ki. A tantermeket hűtő-fütő klímával, redőnyökkel és elektromos fűtéssel is felszerelték. 

A 130 éve alapított iskola fenntartását 2011-ben vette át a református egyház. Ugyanebben az évben indult az első két tanítási nyelvű évfolyam is. Jelenleg 23 osztályba 514 diák jár, akiket 57 pedagógus tanít.

Pintér Sándor üzent, kért valamit a szülőktől
Levelet írt Pintér Sándor belügyminiszter a Kréta rendszerben annak az 1,1 millió diák szüleinek, akiknek a gyermeke a közoktatásban tanul. Ebben többek között arra kéri őket, hogy működjenek együtt az iskolával, segítsék és támogassák a tanárok munkáját. Kitért arra is, hogy a tanulók terhelésének egyenletesebb elosztása érdekében hosszabbak lesznek a szünetek.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet