BUX 140514.70 0,64 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Karmelitába vezetett az újraválasztott sportági vezető első útja

Orbán Viktor a Nemzetközi Atlétikai Szövetség elnökével tárgyalt. A miniszterelnök szerint pénzt hoz az atlétikai vb az országnak.

2023. augusztus 19. szombat, 09:33

Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda / Benko Vivien Cher
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggel a Karmelita kolostorban fogadta Sebastian Coe-t, akit csütörtökön újabb négy évre megválasztottak a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (WA) elnökének a Budapesten tartott kongresszuson – közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

Sebastian Coe elismerően nyilatkozott a szombaton kezdődő atlétikai világbajnokságnak otthont adó új budapesti stadionról, ami szerinte csodálatos létesítmény lett. A sportvezető elmondta: a magyar szervezőbizottság kiváló munkát végzett, és minden feltétel adott a jó világbajnoksághoz.

Orbán Viktor szerint

az atlétikai vb gazdaságilag is nagyon fontos Magyarországnak és Budapestnek, pénzt hoz, de ami ennél is lényegesebb, felhívja a magyarokra a világ figyelmét.

A miniszterelnök is megköszönte a szervezők és önkéntesek munkáját.

Budapest olyan város, ahová „el kell jönni”

Az olyan események, mint az atlétikai világbajnokság, azt üzenik a világnak, hogy Budapest egy olyan nemzetnek a fővárosa, ahová „el kell jönni” – jelentette ki Orbán Viktor pénteken a Kossuth rádióban. 

Magyarország megrendezte a vizes világbajnokságot, a labdarúgó Európa-bajnokságot, az Európa Liga-döntőt, most pedig kezdődik az atlétikai vb, emellett „karnyújtásnyira vagyunk egy Bajnokok Ligája döntő megrendezésétől”, és ezek mind ide irányították a világ figyelmét – emlékeztetett a kormányfő.

Publicus: a magyarok felét hidegen hagyja a budapesti atlétikai vb
Egy felmérés alapján elmondható, hogy a magyarok felét hidegen hagyja a Budapesten rendezett atlétika világbajnokság, hiába költött rá a magyar kormány 315 milliárd forintot.
Károly Gábor
Károly Gábor
Károly Gábor közgazdász végzettségű újságíró és szerkesztő, bő két évtizede dolgozik a magyar médiában. Az Economx főmunkatársa és felelős szerkesztője korábban az Indexnél, a Világgazdaságnál, az Origónál, a Magyar Nemzet Online-nál és a Fintech.hu-nál is megfordult; utóbbinál főszerkesztőként irányította a pénzügyi technológiával foglalkozó szakportált. Pályája során dolgozott hír-, rovat- és címlapszerkesztőként, írt gyorshíreket, tudósításokat, interjúkat és hosszabb háttéranyagokat is. Leginkább gazdasági, pénzügyi, makrogazdasági és vállalati témákkal foglalkozik, különös érdeklődéssel követi a magyar gazdaságpolitika, a költségvetés, az adózás, a fintech és a vállalati innováció ügyeit. Szereti azokat a témákat, ahol a száraznak tűnő adatokból végül egy nagyon is emberi, üzleti vagy politikai történet áll össze.

Ez is érdekelhet