BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Magyar Orvosi Kamara szerint beavatkoznak a kamarai választásokba

Több jelzésre hivatkozva a Magyar Orvosi Kamara vezetése attól tart, hogy a Belügyminisztérium külsőleg beavatkozik a kamarai választásokba. Az elnökség vizsgálatot kezdeményezett.

2023. augusztus 10. csütörtök, 18:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Kamara a közösségi oldalán arról számolt be, hogy több jelzés érkezett hozzájuk arról, hogy a Belügyminisztérium-OKFŐ képviselői kollegiális megbízott fogorvosai listával jelzik a tagoknak, hogy a kamarai választásokon kikre szavazzanak. A kamara posztjában hangsúlyozza, hogy ezt nem kamarai tagként, hanem a Belügyminisztérium által kijelölt pozíciójuk feltüntetésével teszik.

Ez egy példátlan külső beavatkozás az autonóm Orvosi Kamara választási folyamatába - írják.

Elbizonytalanító az új rendszer

A Belügyminisztérium korábban azt nyilatkozta, hogy a MOK annak a hamis látszatát kelti, hogy az új etikai bizottságok valójában államhatalmi szervek, miközben az új rendszerben kizárólag a hivatásrend tagjai választhatják meg az új etikai bizottságokat, külső befolyástól mentesen. Közölték, hogy az új rendszerben a régi etikai bizottsági tagok is folytathatják tevékenységüket.
A Belügyminisztérium azután adott ki közleményt, hogy a Kamara passzív ellenállásra buzdította tagjait, hogy ezzel kivívják egy tiszta, transzparens, az orvos és beteg érdekét is szolgáló rendszer létrehozását a tervezett új Vármegyei Etikai rendszer helyett. A MOK többek között azt kifogásolja, hogy a jövőben nincs rálátása az etikai eljárásokra, az orvosok nem szabadon és demokratikusan választják az etikai bizottságok tagjait, az új etikai kódex pedig visszaélésekre adhat lehetőséget.
Itt vannak a valós adatok: az orvosok döntő többsége tagja maradt a kamarának
Az orvosok 80 százaléka megerősítette kamarai tagságát. Az Országos Kórházi Főigazgatóság szerint 33 579 orvos, 7210 fogorvos és 1729 klinikai végzettségű kollégának van működési engedélye, 34 003-an kamarai tagok is maradtak. Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet